Engellilerle Projeler

HAYDİ SOKAĞA!

Projenin Amacı: Toplumdaki diğer bireylerin özel gereksinime ihtiyacı olan çocukları kabullenmeleri ve onlarla birlikte zaman geçirmelerini sağlamaktır.

Proje Danışmanı: Prof. Dr. Ali AZAR

Devamı...

ZİHİN ENGELLİ BİREYLERİN AİLELERİNE YÖNELİK FARKINDALIK SEMİNERİ

Projenin Amacı: Zihinsel yetersizlikten etkilenmiş bireylerin ailelerinin yalnız olmadıklarını hissettirmek ve onları akademik anlamda daha bilinçli hale getirmek.

Proje Danışmanı: Prof.Dr. Ali AZAR

Devamı...

ÖZEL GEREKSİNİMLİ BİREYLERLE AĞAÇ VE ÇİÇEK DİKİMİ

Projenin Amacı: Özel gereksinimli bireylerin sosyalleşmesini sağlamak, ağaçları dikerken öğrencilerin birbiri ile yardımlaşmasını ve iş birliği yapmasını sağlamak, özel gereksinimli bireye çevre bilincini aşılamak.

Proje Danışmanı: Yrd. Doç. Dr. Emre ÜNLÜ

Devamı...

İŞİTME ENGELLİLER OKULU ZİYARETİ

Projenin Amacı: İşitme engelli öğrencilerle bir araya gelerek el yıkamanın önemi nasıl doğru bir şekilde yapılacağı ile ilgili bilgiler vermek.

Proje Danışmanı: Yrd. Doç. Dr. Ertuğrul DALGIÇ

Devamı...

OTİZM FARKINDALIĞI VE BİLİNÇLENDİRİLMESİ

Projenin Amacı: Toplumu otizmin ne olduğu konusunda bilinçlendirmek ve otizmlilere karşı önyargıları kaldırmak amaçlı insanlara yönelik eğitim programları ve konferanslar düzenlemek, halka açık yerlerde otizm farkındalığını yaratmak amaçlı yapılan otizm merkezlerinin desteklediği programlarda yer almak.

Proje Danışmanı: Doç. Dr. Seda TIĞLI AYDIN

Devamı...

NE GÜZEL GÜNSÜN ÇOCUKLAR GÜLSÜN

Projenin Amacı: Özel ilgiye gereksinim duyan çocuklarımıza bireysel becerilerinin farkında olmaları konusunda yardımcı olmak, sosyal ortamlarda iletişim kurmaları konusunda cesaretlendirmek ve yaratıcılıklarını sergileyebilecek ortamlar oluşturmak.

Proje Danışmanı: Prof. Dr. Şenol Hakan KUTOĞLU

Devamı...

KARANLIĞA BİR IŞIK DA BİZDEN

Projenin Amacı: Görme engelli öğrencilerin mevcutta bulunan testleri çözebilme fırsatı olabilmesi için Türkçe ve Sosyal Bilgiler dersi testleri okunarak soruların ses kaydı yapılıp Ankara'da bulunan Altı Nokta Körler Derneği'ne göndermek amaçlandı.

Proje Danışmanı: Prof. Dr. Şenol Hakan KUTOĞLU

Devamı...

ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN KALBİNE ULAŞMADA ENGEL TANIMAYALIM

Projenin Amacı: Toplumumuzun ilgisini engelli insanlarımızın, sorunlarına duyarlı olmaya ve onlara destek olmaya davet etmek amaçlandı.                              

Proje Danışmanı: Yrd. Doç. Dr. Bülent HANER

Devamı...

OTİZMİN FARKINDAYIZ, ONLARIN YANINDAYIZ

Projenin Amacı: Otizmli öğrencilere kermes etkinliği düzenleyerek, onları eğlendirmek, kermesten elde edilen para ile onlara yardımcı olmak ve otizme farkındalık yaratmak amaçlandı.

Proje Danışmanı: Öğr.Gör.Fatih ERDOĞAN / Öğr.Gör.İ.Alper GEDİK / Öğr.Gör.Kemal YAVUZ / Yrd.Doç.Dr.Emel KESİM / Yrd.Doç.Dr. Sibel AYDEMİR / Öğr.Gör. Seda ÇOŞKAN / Öğr.Gör.Filiz ARSLAN

Devamı...

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin