Bilim, Kültür ve Sanat Projeleri

GEZEN KİTAPLAR OKUYAN NESİLLER

Projenin Amacı: Maddi yetersizliği kitap okumamak için mazeret olmaktan çıkarmak. Kitaplara daha kolay ulaşılması için olanak sağlamak. Kendi içimizde çıkmış yazarların eseri, Türk kültürünün öğrencilere benimsetilmesi, değerlerimizin hatırlatılmasının sağlamak. Kdz. Ereğli ilçesindeki öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak; öğrencilerin kendini ifade etmelerinin, iletişim ve sosyal becerilerinin gelişmesini desteklemek amaçlandı.

Proje Danışmanı: Prof.Dr. Ali AZAR

Devamı...

GENÇ GENETİKÇİLER

Projenin Amacı: Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünün tanıtımı ile bu alanda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilerek sadece bugünkü kuşaklara değil, gelecek kuşaklar da ışık kaynağı olması amaçlandı.

Proje Danışmanı: Doç. Dr. Ender BÜYÜKGÜZEL

Devamı...

ŞİİR GÜLÜŞLÜ ÇOCUKLAR

Projenin Amacı: Çocuklara şiiri sevdirmek, topluluk önünde kendini ifade becerisi ve özgüven kazandırmak, onlar üzerinde sanat ve estetik duygusu geliştirmek amaçlandı.

Proje Danışmanı: Yrd. Doç. Dr. Musa DEMİR

Devamı...

ANADOLU HEPİMİZİN

Projenin Amacı: Günümüz insanlarına geçmişi anlatmak, yorumlatmak ve Anadolu’nun tarihi ve kültürlerine sahip çıkıp, kültürel mirasın korunmasını sağlamak.

Proje Danışmanı: Yrd. Doç. Dr. Hamza EKMEN

Devamı...

SENİNLE BÜYÜSÜN TÜRKÇE VE TÜRK DÜNYASI KİTAP SERGİSİ

Projenin Amacı: Türkçenin doğru kullanımı hakkında bilgi vermek ve gelecek nesillere Türkçenin doğru kullanımını aşılamak. Cengiz Aytmatov’u Okumak ve Anlamak adlı panelden önce bir kitap sergisi açıp okul kütüphanesinde Türk dünyası kitaplığı oluşturmak.

Proje Danışmanı: Yrd. Doç. Dr. Gül Banu DUMAN

Devamı...

MÜZİK IŞIĞINDA YARINLAR

Projenin Amacı: Ülkemizdeki ihtiyacı olan her kurum ve kuruluşa her bireyin sahip olduğu yetenek, algı ve becerisi dahilinde bir şeyler yapması gerektiği ve her insanın bütüne katkıda bulunması gerektiğini göstermek amaçlandı.

Proje Danışmanı: Arş. Gör. Naz Evren DURANOĞLU

Devamı...

SANAT KANTİNDE

Projenin Amacı: Gökçebey Mithat Mehmet-Çanakçı Meslek Yüksekokulu bünyesindeki el sanatları bölümünü tanıtmak ve okul kantini duvarlarına renk katmak amaçlandı.

Proje Danışmanı: Öğr. Gör. Ceren EFE

Devamı...

TOPLUM İÇİN SANAT

Projenin Amacı: Zonguldak halkının, her kesimden bireyin sevgi ve hoşgörüyle iletişimini artırmaya yönelik ortak bir dil olan sanatla buluşturulması ve bunu yaparken de hoşça vakit geçirmelerini sağlamak amaçlandı.

Proje Danışmanı: Yrd. Doç. Dr. Eda AKBAŞ

Devamı...

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin